صفحه اصلی / سلامت / خواص خوراکی ها / خوراکی هایی که خواب خوب را تضمین می کنند

خوراکی هایی که خواب خوب را تضمین می کنند

برای آنکه ذهن و بدن شما استراحت بهتری داشته باشد برای یک روال مناسب قبل از خواب برنامه‌ریزی کنید. …

کره‌ی بادام‌زمینی

نوعی آمینواسید ضروری در کره‌ی بادام‌زمینی وجود دارد که بدن خود نمی‌تواند آن را بسازد. بسیاری از غذاها دارای آمینواسیدهایی هستند که وضعیت خواب را بهبود می‌بخشند، ازجمله کره‌ی بادام‌زمینی. اگر این خوراکی با کربوهیدرات‌های کامل همراه شود یک میان وعده‌ی عالی برای قبل ازخواب خواهد بود.

ماست

لبنیات از جمله ماست دارای ماده‌ای هستند که به خواب کمک می‌کند و بعلاوه منبع خوبی از کلسیم می‌باشند. کلسیم راهی مؤثر برای کاهش استرس و ثبات فیبرهای عصبی است، از جمله برای مغز.

نخود

نخود انتخابی عالی است که سلامت و وضعیت خواب شما را بهبود می‌بخشد. نخود دارای نوعی اسید است که به بدن برای تولید ماده‌ای که فعالیت مغز را در حین خواب سالم نگه می‌دارد کمک می‌کند. همچنین نخود باعث تولید ملاتونین خواهد شد که چرخه‌ی خواب را تنظیم می‌کند.

عدس

عدس به نوعی در دسته‌بندی خوراکی خود به نخود نزدیک است و ازاین‌رو تعجبی ندارد که به خواب بهتر کمک خواهد کرد. عدس منبع خوبی از تریپتوفان است، آمینواسیدی که خواب را بهبود می‌بخشد.

پاپ کورن

پاپ کورن می‌تواند به خوابتان کمک کند. مواد موجود در این خوراکی مستقیماً روی خوابتان تأثیر ندارند اما کربوهیدرات‌های موجود در این میان وعده‌ی شور می‌توانند در فرستادن تریپتوفان تجزیه شده در بدن در طول روز به مغز کمک کنند. در نتیجه احساس خواب‌آلودگی خواهید کرد.

گیلاس

آب گیلاس ساده‌ترین میان وعده برای هر زمان از روز است. شاید بهتر باشد آن را برای قبل از خوابتان بگذارید زیرا گیلاس می‌تواند به خواب بهتر شب کمک کند. آب گیلاس مقدار زمانی که خوابید را بیشتر کرده و روی کیفیت خوابتان نیز اثر مثبت دارد.

برشتوک

بهترین انتخاب برای قبل ازخواب غذایی است که از هردو کربوهیدرات و پروتئین ساخته شده باشد. برشتوک و شیر این ویژگی را دارند. برشتوک برای بدن کربوهیدرات تأمین کرده و شیر پروتئین همراه دارد.

بادام

مقداری بادام می‌تواند باعث شود سریع‌تر و بهتر بخوابید. بادام منبع خوبی از چربی‌های غیراشباعی است و میزان سروتونین در بدن را زیاد می‌کند. در نتیجه به آرامش بدن و خوابی بهتر کمک خواهد کرد.

منبع:ویکی5040، مجله تایم

 

درباره kingface

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *